جستجوی قیمت

ناشناخته ترین کشورهای دنیا

راهنمای سفر - ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

ناشناخته ترین کشورهای دنیا
کشورهایی که احتمالا اسمشان را هم نشنیده اید!
در دنیا کشورهای زیادی وجود دارد که با اینکه از نظر قانونی جزء کشورهای مستقل هستند، اما کمتر کسی آن ها را می شناسد و مردمانشان در غریبی کامل گذران زندگی می کنند! قسمت جالب ماجرا این است که بعضی از کشورهای ناشناخته دنیا، اتفاقا خیلی هم زیبا و دیدنی هستند! اما از آنجایی که کمتر کسی آن ها را می شناسد، افراد کمی هم در دنیا هوس سفر به آن ها به سرشان می زند! با ما همراه باشید تا این کشورهای ناشناخته را به شما معرفی کنیم.
نائورو
نائورو یک کشور کوچک و ناشناخته در اقیانوسیه است و هر سال نهایتا حدود 200 نفر از آن بازدید می کنند. در حقیقت نائورو یک کشور جزیره ای خیلی کوچک است که حدودا 50 سال است که استقلال پیدا کرده است. این کشور به قدری کوچک است که فقط جا برای دو هتل دارد! اما این را هم بگوییم که نائورو از نظر زیبایی حرف ندارد و یک سری از نقاطش برای غواصی عالی هستند!
برونئی
برونئی یک کشور کوچک در آسیا است که سواحل خیلی زیبایی دارد. نکته جالبی که می توانیم درباره برونئی به شما بگوییم، این است که در برونئی هیچ کسی مالیات نمی پردازد! این کشور یک سلطان دارد که هر سال برای عید قربان، یک کشتی پر از گاومیش، بز و گاو سفارش می دهد تا این جشن اسلامی در برونئی با کامل ترین شکل ممکن برگزار می شود.
کریباتی
کریباتی یکی دیگر از کشورهای ناشناخته دنیا است که در اقیانوسیه واقع شده است و از 33 جزیره کوچک تشکیل شده است. این جزایر به قدری کوچک هستند که اگر هر 33 تای آن ها را با هم جمع کنید، مساحتشان اندازه شهر نیویورک می شود. نکته جالبی که باید درباره کریباتی بدانید، این است که این 33 جزیره به قدری از هم فاصله گرفته اند و به گونه ای در اقیانوس آرام گسترده شده اند که اگر شما بخواهید از اولین جزیره آن به آخرین جزیره بروید، باید 6 ساعت در هواپیما باشید! نکته دیگر اینکه جزیره اصلی کریباتی در حال به زیر آب رفتن است و به همین دلیل شهروندان این جزیره از کریباتی در حال پناهنده شدن به نیوزیلند هستند.
جیبوتی
جیبوتی یک کشور کویری است که در شرق آفریقا واقع شده است و در سال 1970 و بعد از پیدا کردن استقلال از دست فرانسه، توانست به لیست کشورهای سازمان ملل اضافه شود. در این کشور ناشناخته یک دریاچه به نام دریاچه آسال وجود دارد که آب بسیار داغ و سوزان و شوری دارد. گفتنی است که در جیبوتی به قدری آب شیرین کم و نایاب است که اگر به کسی در آنجا آب معدنی بدهید، خوشحال می شود!
مالت
مالت یک کشور کوچک در اروپا است که مجمع الجزایر کوچکی دارد. این کشور تا قبل از اینکه بتواند در دهه 1960 میلادی استقلال پیدا کند، دست فنیقی ها، رومیان، عرب ها و همین طور ناپلئون بود. این کشور ناشناخته در اروپا، کشوری است که معابد بسیار زیبایی را در خود جای داده است که از نظر تاریخی بسیار ارزشمند هستند.


نظرات

0 دیدگاه نوشته شده است، می توانید دیدگاه خود را بنویسید

افزودن نظر