جستجوی قیمت

قاره آفریقا چه جور جایی است؟

راهنمای سفر - ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹

قاره آفریقا چند کشور دارد؟
آفریقا یک قاره خیلی بزرگ است که مساحتش از مجموع مساحت های کشورهای آمریکا، چین، هند، ژاپن و کل اروپا بیشتر است! اما با این حال کمتر کسی در مورد قاره آفریقا صحبت می کند و خیلی از مردم دنیا آشنایی کاملی با قاره آفریقا و کشورهای قاره آفریقا ندارند. با ما همراه باشید تا شما را بیشتر با این قاره پهناور آشنا کنیم. در ادامه در مورد قاره آفریقا بیشتر صحبت می کنیم و به شما می گوییم که قاره آفریقا چند کشور دارد. با ما همراه باشید.
قاره آفریقا چه جور جایی است؟
همان طور که گفته شد، قاره آفریقا قاره بسیار پهناوری است و هر آنچه در آن وجود دارد نیز به شکل عجیبی پهناور است! مثلا دریاچه ویکتوریا در قاره آفریقا به عنوان دومین دریاچه بزرگ آب شیرینی دنیا تلقی می شود. از این جالب تر اینکه بیش از 85% فیل های جهان و بیش از 99% از 20،000 شیر موجود در جهان در جنگل های قاره آفریقا زندگی می کنند. البته متاسفانه باید به شما بگوییم که حیات وحش قاره آفریقا در خطر جدی است و به طور میانگین در هر ساعت 5 فیل در قاره آفریقا و 3 کرگدن در طول روز کشته می شوند.
چند کشور در قاره آفریقا وجود دارد؟
در قاره آفریقا 54 کشور وجود دارد و گذشته از این 54 کشور، دو کشور دیگر هم در قاره آفریقا وجود دارد که استقلالشان مورد بحث است و آن دو کشور صحرای غربی و سومالی‌ هستند. خوب است این را بدانید که قاره آفریقا هم از نظر مساحت و هم از نظر جمعیت، به عنوان دومین قاره بزرگ جهان شناخته می شود. از بین همه کشورهای قاره آفریقا، کشور الجزایر از نظر مساحت و کشور نیجریه از نظر جمعیت بزرگترین کشور قاره آقریقا هستند. نکته جالب دیگر درباره قاره آفریقا این است که در قاره آفریقا زبان های زنده متنوعی وجود دارند و تخمین زده شده که مردم در این قاره با 1250 تا 3000 زبان مختلف با یکدیگر صحبت می کنند!
قاره آفریقا چه قدمتی دارد؟
انسان شناسان بر اساس فسیل ها و مدارک دیگری که در قاره آفریقا پیدا کرده اند، معتقدند که از 7 میلیون سال پیش، حیوانات مختلف و سپس انسان ها در قاره افریقا زندگی می کرده اند! گفته می شود که از از 150،000 سال تا 100،000 سال پیش، گروه های شکارچی متعددی در قاره آفریقا سکونت کردند. نکته جالبی که باید درباره قاره آفریقا بدانید، این است که قاره آفریقا مهد شکل گیری تمدن های مختلفی از جمله تمدن مصر بوده است و نقش مهمی در تاریخ بشریت داشته است. نکته دیگر اینکه قاره آفریقا در گذشته از حدود 10،000 دولت و ایالت مختلف تشکیل می شده است و برده داری در آن از قرن 7 به بعد (تا قرن 20 میلادی) مرسوم بوده است. این را هم خوب است بدانید که در اواخر قرن 19، قدرتمندان اروپایی شروع به استعمار نقاط مختلف آفریقا کردند و فقط کشورهای لیبریا و اتیوپی در قاره آفریقا مستقل باقی ماندند و اوضاع به همین منوال ادامه داشت تا بعد از جنگ جهانی دوم، کشورهای مستعمره در قاره آفریقا کم کم استقلالشان را پس گرفتند. همان طور که گفته شد، در حال حاضر 54 کشور در قاره آفریقا وجود دارد که بعضی هایشان جزء فقیرترین کشورهای دنیا محسوب می شوند. اما حقیقتی که خیلی از مردم جهان به آن توجه نمی کنند، این است که قاره آفریقا یکی از زیباترین نقاط دنیا است و جاذبه های گردشگری بسیار زیادی دارد.

نظرات

0 دیدگاه نوشته شده است، می توانید دیدگاه خود را بنویسید

افزودن نظر