جستجوی قیمت

راهنمای سفر به چین

راهنمای سفر - ۲ فروردین ۱۳۹۵

چین


پایتخت: پکن 


واحد پول:یوآن 


امید طول عمر:70 سال 


جمعیت:1.313.973.700 


زبان: چینی،مندرین


خط ساحلی:4.675 کیلومتر


مذهب:بودایی 


فاصله هوایی تا تهران: 7 ساعت


جاذبه های دیدنی پکن


Forbidden City(فور بیدن سیتی)


شهر ممنوعه در قرن 18 میلادی ساخته شد. محل اقامت امپراطوران مینگ و سلسله کوئینک، در حال حاضر بعنوان کاخ موزه شناخته می شود.

Summer palace(سامر پالاس)


کاخ تابستانی واقع در 15 کیلومتری پکن، اولین بار توسط سلسله کوئینگ در سال 1750 میلادی ساخته شد. این کاخ نمایشی مهیج از هنر و معماری باستانی، باغ های باشکوه سلطنتی با چشم اندازی شگفت انگیز و متشکل از سالن ها، برج ها، پل ها و دالان های متعدد است.


 


 


 


 Great wall china(گریت وال چاینا)


دیوار چین یکی از عجایب هفتگانه جهان با 7000 کیلومتر طول، قابل دید از کره ماه و به قدمت قرن 9 قبل از میلاد شمرده می شود. در واقع حکومت وقت چین برای جلوگیری از حملات ملیت های شمالی، برج های آتش را برای خبر رسانی و یا قلعه های مرزی را برای دستیابی به اطلاعات دشمن همزمان با ساخت دیوار، بر روی آن ایجاد کرد در سال 221 قبل از میلاد امپراطور چین، شی خوان پس از به وحدت رساندن چین، دیوارها را به هم متصل کرد و دیوار بزرگ در مرزهای شمالی بر روی کوهها شکل گرفت ، دیوار متعلق به سلسله مینگ از غرب به دروازه "جایو گوان" در استان گان سو چین و از شرق به ساحل رود یالو جیان در استان لیائو نینگ در شمال شرقی چین منتهی می شود.


 


 


 


 Ming Tombs(مینگ تومبز)


معبد مینگ در 50 کیلومتری شمال غربی پکن ، منظره ای پنهان در میان کوه ها با 13 مقبره از سلسله مینگ می باشد. امپراطور یونگ لی اول تصمیم به ساختن آرامگاه در این مکان در سال 1407 میلادی نمود و امپراطوران دیگر پی در پی آن را دنبال نمودند. آرامگاه امپراطور شن زونگ و کاخ زیرزمینی با بیش از 3000 شئ باستان شناسی در سالن های طاقی شکل سنگی این معبد وجود دارد. 


 


 Mao Zedong mausoleum(مائو ز دونگ مائوسولیم)


این مقبره عظیم و سالن یادبود درست در مرکز میدان تیانانمن پکن قرار دارد و در مدت کوتاهی پس از مرگ مائو در سال 1976 میلادی ساخته شد. 


 Guang Ji(گانگ جی تمپل)


معبد بودایی گانگ چی توسط سلسله کوئینک ساخته شد. حیاط جلویی این معبد جایگاه پرستش راهبان است که در مجاورت باغی زیبا با ساختمانی پر از عتیقه قرار دارد. همچنین از این محل برای خرید و جایگاه بحث مسائل فلسفی و معنوی با راهبان استفاده می شود. جشنها و مراسم ویژه ای در 15 هر ماه در آن برگزار می گردد.
 Lama Temple(لاما تمپل)


معبد لاما (یا کاخ صلح و آرامش) در سال 1694 میلادی ساخته شد. این کاخ محل اقامت شاهزاده یین زین، پسر امپراطور کانگ خی از سلسله کوینگ بود که پس از تاجگذاری شاهزاده، نیمی از کاخ برای اقامت و نیمی دیگر برای تنظیم فرامین مورد استفاده قرار گرفت. 


 


 


 مراکز خرید پکن


وانگ فوجی اینگ شاپینگ اریا: محصولات محلی پکن،مروارید، یشم، ابریشم


هونگ کیاو پیرل مارکت: محصولات محلی پکن، ابریشم، صنایع دستی کالاهای لوکس و سنتی چینی


زیو شویی سیلک مارکت: محصولات محلی پکن، عتیقه جات، صنایع دستی، نقاشی و خوشنویسی


پان جیای یوان کالکشن مارکت: محصولات محلی پکن ، ابریشم، یشم، مروارید


یا زو شاپینگ مارکت: محصولات محلی پکن، یشم، ابریشم


 سنتی: jiumen xiaoch, king roast duck. Fei teng yu xiang, din tai fung, Beijing palace


پیتزا: pater pan, pizza hut, ristorante pizzeria adria, new adria ll, gisa restaurant        


دریایی:  sushiya , whale belly dark restaurant, hatsune, Qi restaurant, blu lobster        


بوفه:yuan tai zu meng Gu roast, senses, royal café, Grand café, carousel revolving restaurant


 جاذبه های دیدنی  شانگهای


 Long Hua Temple( لانگ هوآ تمپل)


بزرگترین و فعال ترین معبد بودایی در شانگهای است که قدمت آن به قرن 10 میلادی می رسد و هفت داستان و بتکده هشت ضلعی آن مشهور است این معبد در کنار گورستان لانگ هوآ، شهید انقلاب چین است. 


 Hangzhou (هانگزو)


شهر تاریخی هانگزو توسط مارکوپولو بعنوان بهترین شهر در جهان مورد ستایش قرار گرفت، دارای دریاچه، پارک ها و پل هایی از سنگ های زیبا و معابد شگفت انگیز می باشد. 
 Nan Pu Bridge(نان پو بریج)


پل نان پو تماشایی از دستاوردهای معماری به قدمت 1991 میلادی می باشد، ترخیص کالا از گمرک و ناوبری هوایی در آن صورت می گیرد. این پل دارای شش باند حرکت و دو خط مخصوص عبور عابران پیاده به طول 846 متر و عرض 35/30 متر می باشد.


 


 


 Jingan Temple(جینگان تمپل)


معبد چین گانگ معبدی بودایی به قدمت سال 247 میلادی می باشد. این معبد چندین بار بازسازی شده است. گردشگران زیادی از این معبد بازدید می نمایند. 


 


 


 Oriental Pearl TV Tower(اورینتال پیرل وی تاور)


برج تلویزیونی مروارید شرقی به ارتفاع 468 متر، مشاهده ای از چشم انداز شانگهای می باشد طبقه همکف آن متشکل از امکانات خرید، کافه ها و نمایشگاه بین المللی است. دارای اتاق های کنفرانس لوکس جهت میزبانی رهبران، افراد تجاری و سیاسی بسیار مهم ازسراسر جهان می باشد.


 


 


 


 Suzhou(سوژو)


شهر باغ ها و جویبارهای زیبا، مسلما زیباترین شهر چین است، دارای یک مرکز تاریخی با انواع کانال ها، پل ها و ساختمان های زیبا، الهام گرفته از هنرمندان و شاعران قرن های گذشته می باشد. نام این باغ های تماشایی پوشیده از سبزه، آرامش و آثار هنری با صنعت ابریشم مترادف است. بسیاری از بهترین پارچه های جهان، هنوز هم از این منطقه می آیند.
 


 


 مراکز خرید شانگهای


دونگ تای رد آنتیک مارکت: عتیقه فروشی، عکس ها، یادگاری های مائو و فانوس


پیرل سیرکلز هولسل پیرل استون مارکت: عمده فروشی سنگف مروارید، سنگ های طبیعی و کریستال


هانگ کیاو نیو ورد پیرل مارکت: بازار مروارید چین


یا اتی زینیانگ فشن گیفت مارکت: اسباب بازی، پوشاک، طلا جواهر و ساعتهایی با مارک های تجاریجعلی ، کیف


شانگهای سات باند فابریک مارکت: کتهای ترمه و پیراهن های مردانه، لباس


 رستوران های شانگهای


سنتی   پیتزا   استیک   دریایی


دانستنی هایی درباره چین


جمهوری خلق چین با 9 میلیون و 600 هزار کیلو متر مربع وسعت، پس از روسیه، کانادا و آمریکا چهارمین کشور پهناور جهان بشمار می آید. همسایگان خشکی چین شامل کره شمالی، مغولستان، روسیه، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، نپال، هند ، پاکستان، افغانستان، ویتنام، میانمار، کامبوج و همسایگان دریایی آن کره جنوبی، ژاپن، فیلیپین، مالزی می باشند. چین دارای سواحل طولانی در کرانه غربی اقیانوس آرام است و به همین دلیل هوای نواحی ساحلی آن تحت تاثیر تغییرات جوی اقیانوس آرام قرار دارد. هوا در جنوب چین گرم و مرطوب و در شمال غربی خنک و در نواحی نزدیک به سیبری سرد می باشد.


هنگ کنگ 7 میلیون جمعیت و حدود 1098 کیلومتر مربع وسعت دارد و از 24 جزیره بزرگ و کوچک تشکیل شده است. این منطقه در حال حاضر به تشکیل یک منطقه ویژه اداری تحت حاکمیت چین قرار گرفته و بر اساس سیستم یک کشور و دو نظام اداره می شود. یعنی به غیر از امور نظامی و سیاست خارجی به شکل مستقل عمل می کند.


92 درصد مردم چین را نژاد هان و بقیه را اقلیت مختلف نژادی تشکیل داده اند. واحد پول چین یوآن است که هر یوآن معادل 10 مائو برابر 10 فن است. بسیاری از جشنواره های چینی ستون اصلی فرهنگ کشور هستند. معروف ترین و مهمترین آنها سال نوی چینی است که در کشورهای آسیای شرقی نیز جشن گرفته می شود و مردم با آرایه های چینی که به خود آویزان می کنند سرگرم آتش بازی و پایکوبی در خیابانها می شوند.


جشنواره فانوس چینی یکی دیگر از فستیوالهایی است که مردم با درست کردن فانوسهای کاغذی و رنگارنگ در خیابانها فرهنگ و سنت مردم چین را زنده می نمایند.


جشنواره ماه چینی که به مانند روز ولنتاین است در اواسط پاییز در اواخر ماه سپتامبر یا اوایل ماه اکتبر برگزار می گرددکه در آن شاعران به نغمه سرایی می پردازند و مردم کیک هایی به شکل ماه میخورند و ماه را تماشا می کنند.


فرهنگ اماکن چینی نیز دارای فستیوالی است که روز 5 آپریل در معابد چینی برگزار می گردد. در این روز مردم برای تسکین و آرامش نیاکان خود عبادت می کنند و معبد را پاکیزه نگه میدارند و هدایای زیادی به معبد تقدیم می کنند.


جشنواره قایق های اژدها شکل چینی که در ماه ژوئن برگزار می گردد نیز یکی دیگر از این فستیوالها است که در آن چینی ها با به حرکت در آوردن قایق های چینی و ریختن کیک برنجی به داخل دریا برای ماهی های گرسنه جشن میگیرند قدمت این جشن به قرن 3 میلادی بر میگردد.


از مهمترین نمایشگاههای این کشور می توان به نمایشگاه گوانجو که دو بار در سال یکی در فصل بهار و دیگری در فصل پاییز تشکیل می گردد، اشاره کرد.


نکات سودمند:  • در خصوص نقض قوانین مربوط به مواد مخدر مجازات های بسیار سخت و حتی محکومیت به اعدام دراین کشور اعمال می شود.

  • به دلیل جلوگیری از تحریکات مذهبی ادیان مختلف در این کشور و احترام به آداب و رسومات ادیان، قبل از ورود به معابد و عکسبرداری و فیلمبرداری از سایت های مذهبی و تاریخی اطلاعات لازم و قوانین آن را کسب نمائید.

  • هنگام ورود به معابد مذهبی حتما با پای برهنه و بدون کفش وارد شوید.

  • کلیه افراد خارجی ملزم میباشند ظرف 24 ساعت از زمان ورود به این کشور محل اقامت خود را به پلیس این کشور اطلاع دهند. چنانچه فرد در هتل اقامت نماید این کار به عنوان بخشی از مرحله پذیرش انجام می شود.

  • کلیه افرادی که به چین وارد می شوند می باید در فرودگاه فرم اظهار سلامت را تکمیل نمایند. گفتنی است چنانچه فرد دارای برخی از بیماریهای خاص نظیر ایدز، باشد این مسئله می تواند موجب ممانعت مقامات فرودگاه از ورود وی گردد.

  • کلیه افرادی که وارد چین می شوند باید نسبت به علائم بیماری ساس، تب بالای 38 درجه، سرفه های شدید و ... معاینه شوند.

  • سفر به تبت فقط با همراهی تورهای مسافرتی امکان پذیر می باشد. 


  برای اطلاع از تور چین به سایت سفر بابا مراجعه فرمایید.


 برای اطلاع از تور لحظه آخری به سایت سفر بابا مراجعه فرمایید.


 استفاده از مطالب  سایت سفر بابا با ذکر منبع بلامانع است.

نظرات

0 دیدگاه نوشته شده است، می توانید دیدگاه خود را بنویسید

افزودن نظر