جستجوی قیمت

راهنمای سفر به هند

راهنمای سفر - ۱۷ فروردین ۱۳۹۵

هندوستان


پایتخت: دهلی نو 


واحد پول: روپیه


امید طول عمر: 57 سال


جمعیت: 1.103.371.000


زبان: هندی، انگلیسی


خط ساحلی: 7000 کیلومتر


مذهب: هندو، بودایی، مسلمان


فاصله هوایی تا تهران:3:45 ساعت


جاذبه های دیدنی دهلی


Raj Ghat (راج قات)


بنای یادبود گاندی که یاد و خاطره ماهاتما گاندی را زنده نگه می دارد.
Red Fort (رد فرت)


قلعه با شکوه سرخ یا رد فرت مشرف بر رودخانه جامونا می باشد و در فاصله سالهای 1638 تا 1648 میلادی زمانی که امپراطوری مغول در اوج خود قرار داشت ساخته شد.

Qutub Minar (گوتاب مینار)


منار قطب بلندترین برج سنگی در هندوستان است که قطب الدین ایبک، ساخت آنرا در سال 1199 میلادی آغاز نمود، او همچنین 27 معبد هندو و چینی را فرو ریخت و از ستون های آنها برای بر پا کردن مسجد قوت الاسلام استفاده نمود.


 


 


 


 


Humayun’s Tomb( همایونز تومپ)


مقبره همایون توسط بیوه امپراطور دوم مغول، همایون ساخته شد، این بنای تاریخی نمونه برجسته ای از سبک های هندی ایرانی و منادی تاج محل در سال 1565 میلادی می باشد.


 مراکز خرید دهلی


بابا خاراک سینگ مارگ:انواع صنایع دستی معروف


هاس خاص:طرح های زیبای طلا و جواهرات و مغازه های عتیقه فروشی


کارل باغ:انواع لباس های هندی، کفش و لوازم جانبی، جواهرات گرانبها و لوازم جشن عروسی


کان نات پلِس:انواع لباس، کیف های  دستی، کفش ، جواهرات، پارچه کتانی خانگی، ظروف گلی، تجهیزات جانبی موبایل و کامپیوتر، موسیقی، هدایای چوبی و فلزی، پارچه، صنایع دستی، میناکاری، پیراهن  و کیف


مینا بازار: عتیقه جات


داریبا: مروارید و سنگ های قیمتی


رستوران ها  دهلی


سنتی  فست فود بوفه  استیک  پیتزا


جاذبه های دیدنی آگرا


Etmad ud Dullah( اعتماد دوله )


قلعه عظیم و بزرگ و در عین حال ظریف و زیبای آگرا، اثری هنری و در عین حال مقبره اعتماد الدوله که به بابی تاج معروف بوده است می باشد. اعتماد دوله وزیر شاه جهانگیر بود که با ازدواج پادشاه با دخترش نور جهان به شهرت بسیار رسید.

 Taj Mahal( تاج محل)


معبد عشاق در طی 22 سال توسط 20000 مرد بدستور امپراطور مغول، شاه جهان، به نشانه عشقش به همسرش ممتاز محل در اواسط قرن 17 میلادی ساخته شد. 


 


 Agra Fort(آگرا فرت)


قلعه آگرا نمونه ای برجسته از معماری مغولی، محل تاج و تخت و پایگاه محکم نظامی امپراطوری مغول طی نسل های متمادی بوده است و بنای فعلی، به پادشاه اکبر در سال 1565 میلادی برمیگردد. او که دیوارها و دروازه ها را بنا نهاده دستور ساخت اولین بناها را در کرانه های شرقی رودخانه یامونا صادر نمود.
 Fatehpur Sikri( فاتح پور سیکری)


قلعه فاتح پور سیکری که یک شهر ماسه ای با سنگهای قرمز و متروکه در 38 کیلومتری آگرا می باشد و توسط اکبر پادشاه بزرگ مغول ساخته شد. افسانه ها حکایت می کنند که پادشاه اکبر پسر نداشت به همین خاطر جزو مریدان شیخ سلیم و پیرو عرفان گردید. بعد از اینکه پسرش جهانگیر بدنیا آمد به منظور حق شناسی شهر جدید سیکری را در فاصله سالهای 1569 تا 1585 میلادی بنا نهاد، این شهر پس از ساخته شدن بدلیل خشک شدن چاههای محلی، متروک و تا به امروز به حالت 300 سال قبل باقی مانده است. 


 


 مراکز خرید آگرا


سدر بازار: سنگ مرمر، جواهرات، محصولات چرم، صندل، کفش، صنایع دستی و سوغاتی


کیناری بازار: سنگ مرمر، محصولات چرم، صندل و کفش، تسمه، کیف پول، صنایع دستی و سوغاتی


مونرو رُد: سنگ مرمر، محصولات چرم، صندل و کفش، تسمه، کیف پول، صنایع دستی و سوغاتی


راجا کی مَندی: سنگ مرمر، محصولات چرم، صندل و کفش، تسمه، کیف پول، صنایع دستی و سوغاتی


محال کمپلکس: سنگ مرمر، محصولات چرم، صندل و کفش، تسمه، کیف پول، صنایع دستی و سوغاتی


تاج شیلپگرام: سنگ مرمر، محصولات چرم، صندل و کفش، تسمه، کیف پول، صنایع دستی و سوغاتی


سانجی پَلِس: سنگ مرمر، محصولات چرم، صندل و کفش، تسمه، کیف پول، صنایع دستی و سوغاتی


 رستورانهای آگرا


سنتی و فست فود


جاذبه های دیدنی جیپور


 Amber Fort and Palace( آمبر فورت پالاس)


قلعه آمبر پایتخت باستانی آمبر می باشد. مهاراجه مانسینگ موفق ترین ژنرال امپراطور مغول اکبر، ساخت قلعه آمبر را در قرن 17 آغاز نمود. سبک معماری این قلعه ترکیبی از معماریهای مسلمانان و هندوان است.


 


 


 


 


 City Hall( سیتی هال)


کاخ شهر مجتمع عظیمی از عمارت ها، باغ ها، صحن ها، هنرهای زینتی و منبت کاریهای زیبا می باشد. که در فاصله سال های 1732 تا 1729 میلادی توسط ساوای جای سینگ ساخته شد. موزه این کاخ مجموعه ای از نسخ دست نویس نادر، زره ها و سلاح ها، لباس ها و فرش ها و نقاشیهای مینیاتور می باشد. 


 Hawa Mahal(هوا محل)


کاخ چند لایه ای با ساختار کندو شکل بدستور ساوای پراتب سینک در سال 1979 میلادی و با معماری هنرمندی بنام لعل چند با ماسه ها و سنگ های صورتی و قرمز بنا نهاده شد. 


 


  Jal Mahal( جال محل) 


این کاخ در سال 1799 میلادی به معنی کاخ آبها با معماری استادانه ای از ماسه ها و سنگ ها ی قرمز ساخته شد.

 Jantar Man Tar( جَنتر مَنتر )


رصد خانه ستاره شناسی توسط مهاراجه جیپور در سال 1726 میلادی بنا نهاده شد ویکی از 5 شگفتی اعجاب انگیز ستاره شناسی ساخته شده توسط ساوای جای سینگ می باشد که پیشگویی هایی را حتی تا به امروز انجام داده است. 


 مراکز خرید جیپور


ام آی رُد : جواهرات، برنج، کوزه آبی، سنگ مرمر و سوغاتی


وارک: سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی، جواهرات الماس، یاقوت زرد


چاند پُل بازار: سنگ مرمر


باپو بازار نِهرو بازار: منسوجات، عطریات، مغازه های محلی و پوست شتر


جوهری بازار: طرح های سنتی و منحصر بفرد جواهرات طلا


عمبر رُد : صنایع دستی


رستورانهای جیپور


سنتی و فست فود


جاذبه های دیدنی بمبئی


Kamala Nehru Hanging( کاملا نهروک هانگینک گاردن)


این پارک سرسبز ، ترکیبی از باغ های معلق زیبا با جلوه ای از شکوه شهر، همراه با آبشار و همچنین مجسمه ای از کفش های غول قدیمی شهر و محل بازی کودکان می باشد.
 Chowpatty Juhu Beach (چوپاتی جوهو بیچ)


ساحل محبوب چوپاتی جوهو در 30 کیلو متری بمبئی، مناسب برای پیک نیک
 Hajali(حاج علی)


مسجد حاج علی مقبره ای است بیاد یک قدیس مسلمان در فاصله 500 متری از خشکی در مقابل معبد مهالا کسیمی ساخته شد. این مسجد در هنگام جزر و مد دریا قابل بازدید است.


 


 Flora Fountain(فلورا فونتین)


این فواره در سال 1869 میلادی به افتخار سرهنری برابل و ادواردمر در مرکز شهر بمبئی به شکل الهه رومی فلور با گلهایی زیبا در اطراف و قسمت فوقانی مجسمه ساخته شد. مراکز خرید بمبئی


چور بازار: گلدان و فنجان، بلوک های قدیمی چوبی برای چاپ پارچه، لامپ های شیشه ای و کریستال های قدیمی، عتیقه جات، اجناس برنزی


کولابا کازِویِ: کفش، لباس، پنبه، لباس های کودکان، کریستال، اقلام برنج، انواع بخور و عطرهای خوشبو با رایحه های متفاوت


شارِل کوک: لباس سنتی هند، لباس کودکان، کفش، کیف، کمربند


 رستوران ها


سنتی، پیتزا، فست فود، دریایی، استیک، بوفه


دانستنی های هندوستان


هند کشوری پهناور با تاریخ 5 هزار ساله و وسعت 3 میلیون 288 هزار کیلو متر مربع و جمعیتی حدود یک میلیارد و صد میلیون نفر در جنوب آسیا بین کشورهای پاکستان، چین، نپال، بنگلادش و اقیانوس هند قرار دارد. این کشور به دلیل گستردگی فرهنگی، جغرافیا، تنوع ملتها و ادیان آن به کشور 72 ملت معروف است.دهلی نو پایتخت هند و در شمال کشور است. جیپور شهری با مجموعه زیبای تاج محل یکی از عجایب هفت گانه دنیاست و یکی از مقاصد اصلی جهانگردان می باشد. بمبئی بزرگترین شهر تجاری هندوستان با 15 میلیون نفر جمعیت در منتهی الیه غرب هند واقع گردیده که به پایتخت تجاری یا دروازه هند معروف است.از شهرهای اصلی هند می توان حیدرآباد، چنایی، بنگور ، سرینگ و کلکته را نیز نام برد که هر کدام برای جهانگردان دارای جذابیتهایی هستند.


در این کشور پیروان ادیان مختلف در کنار یکدیگر زندگی مسالمت آمیزی دارند که برای اعتقادات یکدیگر احترام فراوانی قائلند. هندوها با 827 میلیون نفر ، مسلمانان با 138 میلیون نفر، مسیحیان با 24 میلیون نفر، سیکها با 19 میلیون نفر و بودائی ها با 8 میلیون نفر در این کشور زندگی می کنند.سفر به هند در زمانی که این کشور روزهایی گرم و غروبهایی خنک دارد بسیار مهم است در واقع هند از شش فصل آب و هوایی تشکیل شده است:


1-فصل بهار 2- فصل تابستان 3- فصل بارندگی 4- فصل اول پاییز 5- فصل آخر پاییز 6- فصل زمستان و در واقع تعیین زمان دقیق سفر به هند بستگی به گزینه ها و عقاید دلخواه شما در سفر خواهد داشت بعنوان مثال ماههای دسامبر یا ژانویه زمان بسیار شلوغ و هجوم بازدیدکنندگان برای سفر به گوا با سواحل متعدد میباشد. فصل میانه هند زمانی است که می توانید صرفه جویی بودجه ای نیز داشته باشید. بهترین زمان برای مسافرت در این فصل بین ماههای سپتامبر و اکتبر و یا مارچ و آپریل است که میتوان به رستوران ها و مراکز خرید با قیمت های مناسب تری دسترسی داشت. اگر تابستانها را برای مسافرت به هند انتخاب می نمائید حتما از هیمالیا و مناطق خنکتر مانند شیملا یا دال لیک در کشمیر بازدید نمایید. البته این روزها کشمیر به دلیل مناقشات داخلی دچار جنگ میباشد.یکی از مشهورترین جشنواره ها در هند جشن دیوال یا آغاز سال نو بودایی است که بمدت 5 روز در ماه نوامبر یا اکتبر برگزار میگردد. البته این فستیوال به فستیوال چراغ ها نیز مشهور است به اعتقاد هندی ها این روز، روز پیروزی خوبیها بر بدیها است. که مردم با روشن کردن شمع، چراغ و آتش بازی آن را جشن می گیرند. از دیگر فستیوالهای هند میتوان به فستیوال گانش چاتورتی که در ماههای آگوست یا سپتامبر برگزار میشود و مردم در خیابانها با انجام تشریفات مذهبی و رقص های محلی به جشن و پایکوبی میپردازند. و همچنین فستیوال تولد کریشنا که در ماههای آگوست یا سپتامبر برگزار میگردد نیز میتوان اشاره نمود. نکات سودمند:  • به اتباع ایرانی توصیه می شود اگر قصد مسافرت به هند را دارند از سفر به منطقه کشمیر اجتناب کنند

  • پلیس هندوستان در راستای انجام وظایف خود خصوصا در هنگام شب مدارک مسافرتی افراد خارجی را در سطح شهر کنترل میکند.

  • طبق قوانین دولت هندوستان، انواع جرایم از جمله حمل یا استعمال مواد مخدر، سرقت و فحشا برای اتباع خارجی مجازاتهای سنگینی نظیر حبسهای طولانی، جریمه های نقدی و ... بدنبال دارد

  • بدلیل جلوگیری از تحریکات مذهبی ادیان مختلف در این کشور و احترام به آداب و رسومات ادیان، قبل از ورود به معابد و عکسبرداری از سایت های مذهبی اطلاعات لازم را کسب کنند.

  • هنگام ورود به معابد مذهبی حتما با پای برهنه وارد شوید.

  • سعی کنید در تهیه خوراک و آب مناسب دقت کنید.

  • شبکه حمل و نقل جادههای هند به دلیل وضعیت نچندان مناسب آن برای سفر های طولانی توصیه نمی شود. برای حمل و نقل شهری از اتوبوس، قطار، تاکسی و موتور استفاده می شود که متناسب با هر بودجه ای در دسترس است.

  • واحد پول این کشور روپیه است که ارزهای خارجی مثل دلار آمریکا نیز به راحتی قابل تبدیل است.


برای اطلاع از تور هند به سایت سفر بابا مراجعه فرمایید.


برای اطلاع از تور لحظه آخری به سایت سفر بابا مراجعه فرمایید. 


  استفاده از مطالب  سایت سفر بابا با ذکر منبع بلامانع است.

نظرات

0 دیدگاه نوشته شده است، می توانید دیدگاه خود را بنویسید

افزودن نظر