جستجوی قیمت

راهنمای سفر به بلغارستان

راهنمای سفر - ۲۴ مرداد ۱۳۹۵

درباره بلغارستان


بلغارستان کشوری واقع در منطقه بالکان در جنوب شرقی اروپا وساحل غربی دریای سیاه میباشد . این کشور با رومانی ، صربستان ، یونان ، مقدونیه و ترکیه هم مرز است و پایتخت آن شهر صوفیا است . جمعیت این کشور بالغ بر 7.364.570 نفر است که هر ساله 1%از آن کاسته میشود .بلغارستان بیشترین رشد منفی جمعیت را در جهان دارد.زبان رسمی این کشور بلغاری است که تشابهات زیادی با زبان کشورهای صربستان ، روسیه  و سایر کشورهای اروپای شرقی دارد اما واژگان بین المللی زیادی در آن به کار میرود . به دلیل سیاست های آموزشی بلغارستان عموم مردم این کشور و به ویژه جوانان به راحتی به زبان انگلیسی صحبت می کنند و گردشگران از این بابت مشکلی نخواهند داشت . حدود 85 درصد از مردم این کشور بلغاری تبار و بقیه بیشتر ترک و رومانیایی تبار هستند . بلغارستان 110،994 کیلومتر مربع مسافت دارد  و چهاردهمین کشور بزرگ در اروپا است . مهم ترین صادرات بلغارستان اسانس گل رز است ، پوشاک ، کفش ، آهن و فولاد ، ماشین آلات وتجهیزات و سوخت نیز از دیگر صادرات بلغارستان میباشد . جمهوری بلغارستان رسما گشوری سکولار است امام درقانون اساسی آن مسیحیت ارتودکس به عنوان دین سنتی کشور ذکر شده است . 76% جمعیت پیرو آیین مسیحیت نوع ارتودکس هستند و 10% جمعیت را مسلمانان تشکیل میدهند و مابقی پیرو سایر ادیان هستند .تور لحظه آخری و تور بلغارستان در سفر بابا.واحد پول
واحد پول آن لووا با واحد جزءاستوتینکی است . هر لووا معادل 100 استوتینکی می باشد و نرخ برابری آن در حال حاضر معادل 0/63 دلار آمریکا میباشد . شما میتوانید سکه های 1 ، 2 ، 5 ، 20 و 50 استوتینکی و همچنین سکه 1 لوی را استفاده کنید . اسکناسهای لووا نیز به صورت 2 ، 5 ، 10 ، 20 ، 50 و 100 مورد استفاده قرار می گیرد . تاریخچه بلغارستان


منطقه امروزی بلغارستان در قدیم در قلمرو ترکیه ای ها قرار داشت وبعداً یونانیها و رومی ها بر این منطقه چیره شدند . ظهور قومیت بلغار به روزگار امپراتوری اول بلغار  در قرون وسطی بازمیگردد .منطقه بلغارستان حدود پانصد سال در تصرف عثمانیان قرار داشت .در اواخر صده نوزدهم ، مداخله روسیه در سرزمیهای امپراتوری عثمانی در بالکان منجر به تشکیل کشور خود مختار بلغارری در 1878 گشت .بلغارستان تا سال 1908 شاهزاده نشین و تا 1946 پادشاهی مستقلی بود . با این حال مرزهایی که در کنفرانس برلین ( 1878) تعیین شده بود ، بلغارها را راضی نکرد وبرای بدست آوردن زمینهایی که بر پایه پیمان سن استفانو ( 1877) به آنان وعده داده بودند پنج بار وارد جنگ شدند . بلغارستان که در دو جنگ اول 1885 و 1912 پیروز گشت در جنگ نهایی بالکان ( 1913) و دو جنگ جهانی (1915تا 1918 و 1944 ) مغلوب شد و سرزمینهایی را از دست داد. پس از اشغال کشور به دست ارتش سرخ (1944) رژیم کمونیستی برقرار و پادشاه تبعید شد و به دنبال تظاهرات مردمی در 1989 ، تئودور ژیفوک ( زاده 1911) رهبر تندروی رژیم را اصلاح طلبانی برکنار کردند که با وعده انتخابات آزاد، از نقش رهبری حزب سوسیالیست پیشین به قدرت باز گردانده شد. این حزب که با مشکلات شدید اقتصادی روبرو بود نتوانست به تنهایی حکومت کند و در 1991 دولتی ائتلافی بدون برتری هیچ حزبی زمام امور را در دست گرفت و سه حزب اصلی روی کار آمده اند.


 وارنا
شهر وارنا یکی از قدیمی ترین شهرهای اروپاست. دریانوردان یونانی از شهر میلتوس در قرن ششم قبل از میلاد در سواحل وارنا پهلو گرفته و مجذوب آرامش این دریا شدند.آنها با اقوام تراکیان که مقیم آنجا بودند مبارزه کرده و مستعمره خود به نام ادسوس را بنا نهادند.فرهنگ های متعددی در این منطقه به هم آمیخته اند، عهد عتیق، قرون وسطی، دوران احیاء ملی گرایی و دوران مدرن.در حومه وارنا، هنگام حفاری های باستان شناسی در مکانی کهن که نکروپولیس نامیده می شود، قدیمی ترین گنجینه طلای دنیا متعلق به هزاره چهارم قبل از میلاد کشف گردیده است. این شهر نام کنونی خود وارنا را پس از تشکیل دولت بلغارستان در سال 681 میلادی بدست آورد.وارنا پس از صوفیا و پلوودیو سومین شهری بزرگ بلغارستان است. جمعیت آن بالغ بر 3.500.000 نفر می باشد و از نظر تاسیسات بندری و صنعتی دومین شهر بعد از بورگاس تلقی می شود.وارنا در میان گردشگران بیش تر به داشتن مراکز خرید، فروشگاهها و هایپر استار های ارزان قیمت که تقریبا هر کالایی را می توان در آن یافت مشهور است. حداکثر دمای این شهر به 31 درجه در ماه اوت می رسد.


 


 


 جاذبه های وارنا
ماهی گیری (نیم روزه): این گشت نیم روزه، صبح زود با حرکت به سمت اسکله آغاز می شود. میهمانان سوار بر قایق تا سایت ماهی گیری انتقال داده می شوند و آنجا قادر خواهند بود ماهی گیری را در دریای سیاه تجربه کنند.


جیپ سواری، سفر اکتشافی با جیپ (یک روزه): این گشت صبح هنگام با حرکت در جاده های زیبای کوهستانی توسط اتومبیل های شاسی بلند مخصوص و همراه با رانندگان حرفه ای آغاز می شود.در طی مسیر توقف برای استراحت و اختصاص زمان آزاد برای عکس برداری از چشم اندازهای زیبای کوهستانی پیش بینی شده است.وارنا – پانوراما (نیم روز): گشت چشم انداز وارنا گشتی نیم روزه می باشد که به دیدن جاذبه های برجسته شهر وارنا، که بندر مرکزی بلغارستان در دریای سیاه می باشد می روند.در شمال وارنا سرزمین ماسه های طلایی که به واقع مروارید سواحل دریای سیاه محسوب می شود به لطف پوشش گیاهی بی نظیر و سواحل نیلگون و آبهای زلال آبی ، انعکاسی از بهشت بر روی وسیع ترین ساحل شمال وارنا به وجود آورده که با مساحتی به ابعاد 3.5 کیلومتر طول و 100 متر عرض و دمای 27 درجه سانتی گراد سالانه میزبان گردشگرانی از سرتا سر جهان می باشد.مجموعه تفریحی گلدن سنز، نزدیک به 100 لنگرگاه برای قایق های تفریحی عرضه می نماید. برخی از معروف ترین هتل های زنجیره ای دنیا با شرایطی عالی، آسایش میهمانان گرامی را فراهم می سازد. هتل های احاطه شده با زمین های چمن، گلزارها و جنگل که امکانات مناسب و جذابی برای آب درمانی، با وجود چشمه های آب معدنی ارائه می نمایند.استخرهای شنا با آب معدنی و سرسره هاس آبی همراه طراوت، شور و نشاطی مثال زدنی را برای گردشگران به ارمغان می آورد. سواحل ماسه های طلایی استراحتگاهی است مجلل و مفرح برای خانواده ها و دارای امکانات فوق العاده ورزشی- تفریحی چشمه های آب درمانی که بارها جایزه معروف پرچم بین المللی را از محیط زیست دریافت نموده است.وجود امکانات مدرن تفریحی، هتل های لوکس و منحصر بفرد در قلب جنگل و کنار ساحل، تابلوی بی نظیری از یک منطقه توریستی بوجود آورده و هر فردی در هر سنی از کودکان تا سالخوردگان می توانند از یک سفر خاطره انگیز برخوردار شوند. در سفر ماسه های طلایی تسهیلات ورزشی تفریحی بسیاری همچون زمین های تنیس، مینی گلف، زمین های والیبال و بسکتبال در امتداد گذرگاه ساحلی جهت استفاده گردشگران مهیا شده است.


 


 


 


 

جاذبه های ساحل ماسه های طلایی:
کشتی تفریحی چشم انداز (نیم روزه): علاقه مندان به تماشای سواحل دریای سیاه می توانند سوار بر کشتی تفریحی شده و بسته به جهت وزش باد به سمت شمال( کرانوو، آلبنا ) یا جنوب (گلدن سندز، ریویرا، سن کنستانتین) دریانوردی را آغاز کنند. نوشیدنی های متنوعی برای رفع خستگی سرو خواهد شد.


نظرات

0 دیدگاه نوشته شده است، می توانید دیدگاه خود را بنویسید

افزودن نظر