جستجوی قیمت

راهنمای سفر به ایتالیا

راهنمای سفر - ۳۱ فروردین ۱۳۹۵

ایتالیا


پایتخت: رم


واحد پول: یورو


امید طول عمر: 77 سال


جمعیت: 58.057.477 نفر


زبان: ایتالیایی، آلمانی، فرانسوی، آلبانی


خط ساحلی: 7600 کیلومتر


مذهب: مسیحی


فاصله هوایی تا تهران: 5:15 ساعت


جاذبه های دیدنی رم


Ara  Pacis (آرا پاسیس)


محراب آرا پاسیس به سفارش مجلس و توسط امپراطور آگوستوسنا در قرن 9 پیش از میلاد بنا نهاده شد. قطعات این محراب اولین بار در سال 1500 میلادی از سنگ مرمر و با مجسمه های زیبا ، توسط هنرمندان یونانی مزین شد. کار مرمت این بنا در سال 1938 میلادی آغاز گردید و در حال حاضر این محراب با پوشش شیشه ای محافظت شده است.


 


 


 


 


 Bernini’s Elephant( برنینیز اله فانت)


فیل برنینی، مجسمه ای بزرگ از سنگ مرمر سفید است که توسط هنرمند جیانو لورنزو بارنینی در سال 1667 میلادی ساخته شد، این بنای مستحکم تاریخی نمونه خوبی از احساس هنرمند از تعادل و تقارن می باشد.


 


 


 


 Bocca della Verita( بوکا دلا وریتا)


بنای بوکا دلا وریتا که در انگلیسی به معنای دهان حقیقت است، چهره ناشناخته ای از یک مرد از سنگ مرمر تراشیده شده در ایوان سانتا ماریا به قدمت قرن 17 میلادی است و مشهور است به اینکه اگر دستان خود در دهان مجسمه بگذارید و دروغ بگویید دستتان توسط مجسمه گاز گرفته می شود.


Castel Sant’Angelo( کاسل سنت آنجلو )


قلعه پر زرق و برق سنت آنجلو، در اصل بعنوان مقبره برای امپراطور هادریان در قرن 10 میلادی ساخته شد و سپس 500 سال بعد این مقبره به قلعه تبدیل گردید، خوابگاه زیبای الکساندر ششم بور گریا و دادگاه اصلی لئون با طراحی میکل آنژ در این مکان بنا نهاده شد و در حال حاضر ساختمان این قلعه به موزه تبدیل گردیده است.


 


 


 


 


 


 مراکز خرید رم


اُویسه: پوشاک با کیفیت عالی، کالاهای چرمی، جواهرات، لباس، عطر و ادکلن، پوشاک بچه گانه


سنترو کامرشیاله لا رومانیا: انواع کالاها و اجناس با برندهای معروف، رستوران ها و بانک ها


سینِسیتا دیو سِنترو کامرشیاله: انواع کالاها و اجناس در معروف ترین فروشگاهها با برندهای تجاری معتبر مانند دیرا، کروله، شیسیدو، لنکستر، ساندویچ فروشی و کافی شاپ ها


سینسیتا دیو: بوتیک های شیک با بالاترین کیفیت، پوشاک، فروشگاههای بزرگ سکه های قدیمی، جواهرات، لوازم برقی، فروشگاههای مبلمان و اثاثیه و ساعت های زیبا


رستورانهای رم


پیتزا    دریایی


 جاذبه های دیدنی فلورانس


Cenacolo di Ognissanti( سناکولو دی اوگنیسانتی)


کلیسای اگنیسانتی، هنرمند نامی دومنیکو جرلاندو خالق نقاشی شام آخر، نقاشی خود را در سالن ناهار خوری این صومعه در سال 1480 میلادی خلق کرده است. 


 


 


 Forte di Belvedere(فورته دی بِلوِدِره)


افتتاح این قلعه غیر معمول توسط دوک بزرگ فردیناندو من، که به عنوان شمشیر سان جورجو نیز شناخته می شد، صورت گرفت و توسط بونتالمتی مدیچی دن جیووانی در پایان قرن 16 میلادی برای دفاع از حمله دشمن به شهر تکمیل گردید.
 


 Giardino di Boboli( جیاردینو دی بوبلی)


در داخل این باغ سلطنتی غاری نهفته به قدمت سالهای 1593-1583 میلادی و آثاری به سبک یونانی و اساطیر رومی وجود دارد.
  Loggia del Pesce(لوجیا دلپاسو)


ایوان تاریخی و سرپوشیده " لوچیا دلپزچه" شاهد رویدادهای شگرف و دراماتیک در تاریخ این شهر بوده است. از جمله شورش کارگران در سال 1378 میلادی.
 مراکز خرید فلورانس


باربرینو دِزاینر اُتلت: انواع کالاها و اجناس با مارک های معروف طراحان بزرگ دنیا مانند دولچه و گابانا، لیوایز، مالو، بنتون، ناتیکا، سونی، فرته، بوتهگا، آدیداس، فیلا، پوما، فورلا، مگلی


سِنترو کامرشیال اسِولونگا: انواع کالاها و اجناس، سوپر مارکت، خشکشویی، دکه روزنامه، فروشگاههای ورزشی، مغازه های کفش فروشی، بانک داروخانه، آژانس مسافرتی


آی گیگلی: مرکز خرید با 120 مغازه مواد غذایی و خواروبار، فروشگاه لوازم خانگی، بازار تلفن همراه، رستوران ها، بانک


دِمال: انواع کالاها و اجناس در حومه شهر با برندهای معروف دنیا، گوچی، پرادا، جورجیو آرمانی، فراگامو، بوتهگا، ونهتا، فندی ، پوچی


رستورانهای فلورانس


پیتزا      دریایی 


 جاذبه های دیدنی میلان


Palazzo Durini (پلازو دورینی)


کاخ دورینی واقع در مرکز تاریخی میلان در سال 1644 میلادی توسط فرانچسکو ماریا ریچینی طراحی و دوباره در سال 1645 میلادی دو حیاط، ستونها و طاق های دایره ای شکل این بنا تکمیل گردید.
 


 Palazzo Landriani( پلازو لندریانی)


کاخ لندریانی در اصل محل اقامت خانواده باسب بوده و بازسازی آن توسط توماس لندریانی در فاصله سالهای 1523-1515 میلادی صورت گرفت. این بنا در سال 1447 میلادی تخریب گردید.


 


 


 


 Castello Sforzesco( کاستللو اسفرزسکو)


در سال 1368 میلادی توسط جیان گالیزو ویسکونتی ساخته و در نهایت در فاصله سالهای 1450 و 1500 میلادی تحت حکومت فرانچسکو اسفرزا بازسازی شد. 


 


 


مراکز خرید میلان


اَرمنی ویا مانزونی 31: انواع کالاها و اجناس لوکس با برند ارمانی، پوشاک، لوازم جانبی، دکوراسیون منزل، مواد غذایی، رستوران ها، کافی شاپ ها


سِنترو کامرشیاله مِتروپولی: انواع کالاها و اجناس، لوازم چشم پزشکی، لوازم صوتی تصویری، فروشگاه کتاب، مغازه های متنوع، خدمات آزمایشگاه عکاسی، خشکشویی، بانک، اداره پست، داروخانه ها و آژانس های مسافرتی، رستوران های سلف سرویس


کُرسوبوئنس آیرِس: فروشگاههای شیک بامارک طراحانی از دنیای مد، محصولات چرمی ایتالیایی پولینی، فورلا، میلانزه، سوپر مارکت ها و فروشگاه ها، لوازم خانگی ارزان و مد روز، کفش، لباس و لوازم جانبی


کوادریلاتِررو د اُرو: فروشگاه های شیک با برندهای معروف دنیای مد، پارچه و جواهرات مانند: بولگاری، کارتیر، والنتینو، ویوتون، لوئیس، دولچه اند گابانا، ورساچه و پوملاتو


رستوران های میلان


سنتی


جاذبه های دیدنی ونیز


Arsenale( ارسناله)


کارخانه کشتی سازی کشتی های قدیمی در سال 1678 میلادی و موزه تاریخچه نیروی دریایی ایتالیا


Ateneo di San Basso(آتنیو دی سان باسو)


کلیسای آتنیو دی سان باسو یکی از قدیمی ترین کلیساها در ونیز است که در سال 1076 میلادی ساخته شد. در آتش سوزی سال های 1105 میلادی و 1661 میلادی دوباره بازسازی گردید و در طول سال 1950 میلادی این کلیسا توسط فابریکریادی سن مارکو بعنوان کارگاه مجسمه سازی از سنگ های مرمر مورد استفاده قرار گرفت.


Chiesa di San Michele(چیزا دی سان میکله)


اولین کلیسای ونیز به سبک رنسانس، این کلیسا توسط معمار مائورو کودوچی در نیمه دوم قرن 11 میلادی در جزیره سن میلکه ساخته شد.

 مراکز خرید ونیز


کُوئین: فروشگاه های زنجیره پوشاک با کیفیت بالا


مِرکاتو دی ریالتو: مواد غذایی تازه


سِجوسُو جیانی: عتیقه جات، محصولات شیشه ای و کریستالی


رستورانهای ونیز


سنتی     پیتزا      دریایی


دانستنی های ایتالیا


جمهوری ایتالیا با 301277 کیلومتر مربع مساحت، در نیمکره شمالی قرار گرفته است. همسایگان ایتالیا را فرانسه در شمال غربی، سوئیس و اتریش در شمال، یوگسلاوی و استونی در شمال شرقی تشکیل میدهند. این کشور به 20 استان تقسیم شده است. ضمن اینکه دو کشور کوچک و مستقل واتیکان( در رم) و سن مارینو(در شمال) در این کشور واقع گردیده اند.
بیش از نیمی از میراث فرهنگی جهان در کشور ایتالیا واقع شده است، کشوری کوچک که مساحتش فقط 25% از کل خشکی ها جهان می باشد.


نشانه های باقیمانده از گذشته، آثار هنری و تنوع فوق العاده طبیعت در شبه جزیره ایتالیا ازجمله عوامل جذب توریست به این کشور می باشد و امروزه یکی از توریستی ترین کشورهای جهان محسوب می شود.
ایتالیا دارای آب و هوای معتدل مدیترانه ای است. در شمال بدلیل وجود رشته کوه آلپ سرد، در جنوب خشک و در کل کشور تقریبا گرم است.بلندترین نقطه آن کوه مونته بیانکو با ارتفاع 748/4 متر از سطح دریا و کمترین ارتفاع آن دریای مدیترانه است.ایتالیا در مرکز دریای مدیترانه، دریایی است که شاهد تولد تمدن های بسیار بوده است. فرهنگ محلی این کشور از تمدن های مختلفی مانند فنیقیها، یونانیها، کارتاژها، اعراب و نورمنها تاثیر پذیرفته است.فرهنگ و سنت ایتالیا با کلیسا، معابد، یونانی، خرابه های باستانی، مجسمه های رومی و مجسمه مریم مقدس، موزائیک های رم شرقی و مقبره های عظیم الجثه عجین شده است.همچنین این کشور مهد نویسندگان و موسیقیدانان معروفی مانند دانته، کارگردانان و هنرپیشگان مشهوری چون لوچینو ویسکونتی، روبرتو روسلینی، فدریکو فلینی می باشد.فلورانس یکی از شهرهای تاریخی بسیار زیبا و مرکز تجارت مالی اروپا در قرون وسطی می باشد. در واقع دوران رسانس ایتالیا از این شهر آغاز گردید. از دیگر شهرهای تاریخی ایتالیا ونیز است که بدلیل ساختار شهری ویژه اش هر ساله میزبان میلیونها گردشگر از تمامی دنیا می باشد.یکی از معروف ترین آثار تاریخی ایتالیا برج کج پیزا به ارتفاع 85 متر و 14500 تن وزن می باشد که در دوره رنسانس در شهر توسکنی ایتالیا شکلگرفت و این برج هر روز کج تر می شود. لازم به ذکر است ثروتمندان ایتالیا و طبقه اشراف برای رقابت با یکدیگر، مشهورترین هنرمندان و معماران را مامور ساختن شاهکارهای معماری می نمودند.
جشن های متعددی در ایتالیا در شهرهای مختلف برگزار می گردد مانند: • کارناوال ونیز که به نوعی جشن تاریخی است و در ماههای فوریه و مارچ در ونیز برگزار می شود.

 • جشن بالماسکه وردنا که در یک مکان غنی و فقیر با یکدیگر در پشت ماسک های رنگارنگ ناشناس با همدیگر به شادی می پردازند.

 • جشنواره شکسپیر با اجرای نمایشنامه رومئو و ژولیت که در ماه جولای برگزار می گردد.

 • جشنواره بین المللی فیلم ونیز

 • مسابقات قایقرانی در ونیز

 • مسابقات شطرنج


نکات سودمند: • مسافرینی که قصد دارند بیشتر از زمان مندرج در روادید خود در ایتالیا اقامت گزینند بهتر است پس از ورود به ایتالیا خود را به نزدیکترین مرکز پلیس محل اقامت معرفی نمایند تا پس از تکمیل فرمهای مخصوص در فرمت مقتضی بتوانند از تسهیلات لازم بهره برداری نمایند.

 • قوانین ایتالیا در خصوص حمل و استعمال مواد مخدر به هر شکل و میزان، بسیار شدید و سختگیرانه است، بر این اساس در مبادی ورود دستگاه های الکترونیکی مسافرین را کنترل می کنند. با این حال به هموطنان توصیه می شود هنگام سفر به این کشور در پذیرش هرگونه بسته از دیگران دقت لازم را داشته تا در این خصوص گرفتار سوء استفاده افراد فرصت طلب نشوند.

 • برای رانندگی در ایتالیا می باید گواهینامه ملی این کشور یا یک گواهینامه بین المللی در اختیار داشته باشید.

 • در شهرهای بزرگ مواظب گروههای خلافکار عمدتا کودکان باشید این افراد سعی دارند با پرت کردن حواث شما ،گذرنامه و سایر اشیاء ارزشمندتان را به سرقت ببرند.

 • در هتل ها معمولا برای نگهداری از مدارک و پول، محل امنی در نظر گرفته شده است که استفاده از این محل ها را به شما توصیه می کنیم.

 • گاهی سارقین اتومبیل در بزرگ راه ا تحت عنوان ایستگاه های امداد خودرو اقدام به سرقت اتومبیل افراد می نمایند. بنابراین توصیه می شود در صوت نیاز محتاط باشید.

 • هرگز مدارک معتبر خود را در اتومبیل رها نکنید و اتومبیل خود را حتی برای مدت کوتاه بدون قفل ترک ننمائید.

 • وقتی شب هنگام با قطار مسافرت می کنید باید هوشیار باشید گاهی اوقات سارقین در داخل قطارهای شب روبه سرقت از مسافرین اقدام می کنند.


 برای اطلاع از تور اروپا به سایت سفر بابا مراجعه فرمایید.


برای اطلاع از تور لحظه آخری به سایت سفر بابا مراجعه فرمایید.


 استفاده از مطالب  سایت سفر بابا با ذکر منبع بلامانع است.


 

نظرات

0 دیدگاه نوشته شده است، می توانید دیدگاه خود را بنویسید

افزودن نظر