جستجوی قیمت

راهنمای سفر به ارمنستان

راهنمای سفر - ۱۲ اسفند ۱۳۹۴

ارمنستان


پایتخت: ایروان    


واحد پول: درام      


امید طول عمر: 71 سال    


جمعیت:2.991.000


زبان: ارمن،آذری،کردی    


خط ساحلی: ندارد       


مذهب: اکثریت ارمنی       


فاصله هوایی تا تهران:2:30 ساعتجاذبه های دیدنی ایروان


Echmiatsin (اجمیاتزین) 


قدیمی ترین کلیسای جامع در سال 480 میلادی در ایروان
Erebuni Fortress (اربونی فورترس)


قلعه اربونی در سال 782 قبل از میلاد بدستور پادشاه آرگیشتی هشتم ساخته شد که شامل ایوان ها عبادتگاه ها و کاخهای تاریخی می باشد.

(گارنی تمپل) Garni Temple  


قدمت: 3 سال قبل از میلاد، برگرفته شده از فرهنگ هلنی و محل اقامت تابستانی پادشاهان ارمنی بوده است. همچنین جایگاه معبد هلیوس،(خدای رومی خورشید)نیز می باشد. 


 


Cascade (کاسکادا)  


در سال 1970 میلادی در دامنه کوه همراه با آبشار و صدها پله در کنار گیاهان و گلهای زیبا ساخته شد و در حال حاضر بنای یادبود جنگ جهانی اول است.

 Zvartnots(زوارتنوتس) 


قدمت زوارتنوتس به اواسط قرن 7 میلادی بر می گردد. این مجموعه شامل سنت جورج و معبد زوارتنوتس با نیروهای فرشتگان آسمانی است.
Geghard Monastery (گقارد مناستری)


صومعه گقارد: بنای اولیه آن در سال 1160 میلادی و بنای اصلی در سال 1215 توسط برادران ذاکری و ایوان ساخته شد.


  


 Lake Sevan(لیک سوان)


دریاچه سوان بزرگترین دریاچه در حوزه قفقاز در شرق ایروان، مرکز تفریحی و توریستی با آب خالص و ماهی قزل آلا.  Noravank monastery (نوراوانک مناستری)


صومعه ای تاریخی در سال 14 بعد از میلاد که با افسانه های بسیاری روبرو بوده است از جمله داستان عشق آتشین پرنس سیونیک و مومیک وشرط پادشاه برای قبول این ازدواج در صورتیکه مومیک بتواند این کلیسا را در 3 سال به اتمام برساند.برای اطلاع از تور ارمنستان به سایت سفر بابا مراجعه فرمایید.


مراکز خرید ایروان


Vernissage( ورنیساژ)


بازار صنایع دستی و سوغاتی های محلی، ساعات کار یکشنبه ها و شنبه ها ساعت10-18

Barekamutiun(بارکاموتیان)


بازار فروش لوازم خانگی، لباس، کفشRasia( راشیا)


فروشگاه های درجه اول مد و کفش


 


Petak( پتاک)


لوازم خانگی، فروشگاه های مد، مواد غذایی، کفش ،لباسدانستنی های ارمنستان


پایتخت ارمنستان ایروان و با کشورهای ایران ، آذربایجان، ترکیه و گرجستان هم مرز است. شهر ایروان یکی از سه شهر مهم قفقاز جنوبی، پایتخت ارمنستان و محبوب ارمنیان است. ارامنه از قدیمیترین ملل جهان می باشند و از معاصران آنها می توان سومریان و مصریان را نام برد. این کشور به دلیل شرایط تاریخی و شرایط سرمایه گذاری در ادوار مختلف تا کنون 12 بار تغییر پایتخت داده است. این پایتخت ها عبارتند از : وان، آرماویر، یروان تاشات، آرتشات، تیگراناک،واقار شاپات، دوین باگران شیراکاوان و ایروان.


ایروان شهری با تاریخ بیش از 2800 سال در دامنه کوه آرارات و بر کرانه رود هرازدان می باشد. آنچه که از ابتدا قلعه اربونی در تمدن اورارتو بود، ناگهان در دهه 1930 میلادی چهره عوض کرد و امروزه ایروان زیباست. در دوران شوروی این شهر بطور جدی بر پایه نقشه های الکساندر تمانیان معمار بازسازی شد. در آن زمان شهر را بر مبنای رنگ سنگ های بکار رفته در بناهایش، شهر صورتی نامیدند. کوه آرارات بعنوان بخشی از قلمرو یزرگ ارمنستان و جایگاه فرود آمدن کشتی نوح در میان این کوه ها و دریاچه سوان بعوان یکی از تفریحی ترین مکانهای توریستی می باشد.


فصل مسافرت:


بهار فصلی با برگهای زیبا و شبهای لطیف و تابستانها با روزهایی گرم و بلند، مناسب برای استفاده از آب دریاچه سوان از موارد قابل برنامه ریزی برای سفر به ارمنستان است. هر زمانی بین اردیبهشت تا آذر زمان خوبی برای مسافرت است. همچنین اگر از سرمای زمستان واهمه دارید بجز اسکی به این کشور سفر ننمایید، تساقکادزور پیست اسکی رو به توسعه و مناسبی است که تنها 40 دقیقه با ایروان فاصله دارد. ماههای دی تا فروردین فصل اسکی ارمنستان است.


آب و هوای ایروان خشک و کوهستانی و دارای تابستانهایی بسیار گرم می باشد. گرمای هوا در تابستان ها می تواند بیش از 40 درجه سانتی گراد باشد. ماه های آبان تا اردیبهشت بیشترین میزان بارندگی را در این شهر دارند که با میانگینی حدود 31/8 سانتی متر در سال است. زمستانها نیز بسیار سرد و رطوبت هوا بطور معمول پایین است.


جشنواره ها


از بزرگترین جشنواره ها و اعیاد این کشور می توان جشن سال نوی مسیحی و کریسمس را نام برد .
نکات سودمند  • هیچ محدودیتی در ورود وسایل همراه مسافر ( از جمله عطریات، دخانیات و الکل) وجود ندارد مگر اینکه بسیار بیشتر از اندازه معمول استفاده شخصی باشد.

  • برای اتباع ایرانی امکان صدور روادید در مرزهای هوایی و زمینی وجود دارد.برای اطلاع از تور ارمنستان به سایت سفر بابا مراجعه کنید.  


برای اطلاع از تور لحظه آخری به سایت سفر بابا مراجعه فرمایید .


 استفاده از مطالب  سایت سفر بابا با ذکر منبع بلامانع است.                                            

نظرات

0 دیدگاه نوشته شده است، می توانید دیدگاه خود را بنویسید

افزودن نظر