جستجوی قیمت

دیدنی ترین شهرهای آنگولا

راهنمای سفر - ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

دیدنی ترین شهرهای آنگولا
آنگولا نام یکی از کشورهای قاره آفریقا است که کمتر کسی با آن آشنا است. آنگولا کشوری است که سایه 500 سال تحت سلطه پرتغال بودن و همین طور یک جنگ داخل طولانی در آن احساس می شود. اما با این حال این روزها در حال پیشرفت است و سال به سال توجه توریستان بیشتری به آن جلب می شود. این کشور چندین و چند کیلومتر ساحل و جنگل های گرمسیری دارد و کشور زیبایی است. با ما همراه باشید تا شما را بیشتر با آنگولا آشنا کنیم و دیدنی ترین شهرهای آنگولا را به شما معرفی کنیم.
شیبیا در آنگولا
شیبا یکی از شهرهای دیدنی آنگولا است که قوم مویلا در آن زندگی می کنند. این قوم به صورت نیمه عشایری زندگی می کنند. جالب است که بدانید زنان شیبیا طرز پوشش بسیار خاصی دارند و موها و گردن خود را با گل و وسایل بافتنی تزئین می کنند. نکته جالب این است که مدل آرایش مو و گردن هایشان معنی خاصی دارد و هر مدل و استایلی مربوط به یک مرحله از زندگی آن زن است.
لواندا در آنگولا
پایتخت آنگولا شهری به نام لواندا است. شاید باورش برایتان عجیب باشد، اما لواندا به عنوان گران ترین شهر دنیا شناخته می شود و زندگی در آن حتی از زندگی در شهرهایی مثل زوریخ و هنگ کنگ هم گران تر است! در لواندا هم مناطق فقیرنشین و هم مناطق لوکس وجود دارد و اماکن تاریخی بسیار جالبی را هم در خود جای داده است که مربوط به دوران مستعمره بودن آن هستند. نکته دیگری که باید درباره لواندا بدانید، این است که خیلی از مردم لوآندا در فقر زندگی می کنند و به سختی گذران زندگی می کنند. در واقع باید این را بگوییم که لواندا پر از تضادها و پارادوکس های عظیم است. این شهر که چشم انداز خیلی جالبی به اقیانوس دارد، پر از ساختمان های مدرن و بلند و همین طور کلبه های و کاشانه های محقرانه ای است که مردم آنگولا را در خود جای داده اند.
لوبانگو در آنگولا
لوبانگو اصلی ترین شهر جنوب آنگولا است. این شهر در یک دره بزرگ واقع شده است و در ارتفاعات آن یک مجسمه مسیح وجود دارد. این را هم خوب است بدانید که لوبانگو در آنگولا یک منطقه قدیمی استعماری هم دارد که در آن یک کلیسای زیبا به نام کلیسای سنت جوزف وجود دارد.
نامبیبه در آنگولا
نامیبه یک شهر ماهیگیری کوچک در آنگولا است و یکی از زیباترین شهرهای ساحلی آنگولا تلقی می شود. این شهر در سال 1840 توسط پرتغالی ها ساخته شده است و هنوز هم ساختمان هایی از دوران استعمار در آن به یادگار باقی مانده اند. معروف ترین جای دیدنی نامیبه یک گورستان است که در آن هم مقابر پرتغالی و هم مقابر نامیبه ای وجود دارد که شکل و شمایل خاصی دارند.
اونکوکوا در آنگولا
اگرچه نمی توان نام شهر را بر روی اونکوکوا گذاشت، اما به هر حال اونکوکوا نیز یکی از جالب ترین مناطق آنگولا است و حیف بود که نام آن را در این لیست ذکر نمی کردیم. اونکوکوا نام منطقه ای در جنوب آنگولا است که به عنوان یکی از سنتی ترین مناطق آنگولا شناخته می شود و در آن سه قوم مختلف به نام های قوم هیمبا، قوم موکاوانا و قوم موتوا زندگی می کنند.
تچیتوندو هولو در آنگولا
تچیتوندو هولو نام یکی دیگر از مناطق آنگولا است که به خاطر صخره هایش بسیار معروف شده است. این منطقه صخره هایی دارد که روی آن ها نقاشی هایی وجود دارد که قدمتشان به دوران پیش از تاریخ بر می گردد و گفته می شود که قدمتشان بیش از 20،000 سال است. جالب است بدانید که در راه تچیتوندو هولو یک شهر کوچک به نام ویری وجود دارد که در آن زنان کلاه های بسیار خاص و عجیبی سرشان می گذارند که اغلب رنگی هستند و ابعاد بسیار بزرگی دارند.

نظرات

0 دیدگاه نوشته شده است، می توانید دیدگاه خود را بنویسید

افزودن نظر