جستجوی قیمت

دانستنی هایی که در سفر به ارمنستان باید بدانید

مقالات - ۱۸ آذر ۱۳۹۶

دانستنی های ارمنستان
پایتخت ارمنستان ایروان و با کشورهای ایران ، آذربایجان، ترکیه و گرجستان هم مرز است. شهر ایروان یکی از سه شهر مهم قفقاز جنوبی، پایتخت ارمنستان و محبوب ارمنیان است. ارامنه از قدیمیترین ملل جهان می باشند و از معاصران آنها می توان سومریان و مصریان را نام برد. این کشور به دلیل شرایط تاریخی و شرایط سرمایه گذاری در ادوار مختلف تا کنون 12 بار تغییر پایتخت داده است. این پایتخ ها عبارتند از : وان، آرماویر، یروان تاشات، آرتشات، تیگراناک،واقار شاپات، دوین باگران شیراکاوان و ایروان
ایروان شهری با تاریخ بیش از 2800 سال در دامنه کوه آرارات و بر کرانه رود هرازدان می باشد.آنچه که از ابتدا قلعه اربونی در تمدن اورارتو بود، ناگهان در دهه 1930 میلادی چهره عوض کرد و امروزه ایروان زیباست. در دوران شوروی این شهر بطور جدی بر پایه نقشه های الکساندر تمانیان معمار بازسازی شد. در آن زمان شهر را بر مبنای رنگ سنگ های بکار رفته در بناهایش، شهر صورتی نامیدند. کوه آرارات بعنوان بخشی از قلمرو یزرگ ارمنستان و جایگاه فرود آمدن کشتی نوح در میان این کوه ها و دریاچه سوان بعوان یکی از تفریحی ترین مکانهای توریستی می باشد.فصل مسافرت:
بهار فصلی با برگهای زیبا و شبهای لطیف و تابستانها با روزهایی گرم وبلند، مناسب برای استفاده از آب دریاچه سوان از موارد قابل برنامه ریزی برای سفر به ارمنستان است. هر زمانی بین اردیبهشت تا آذر زمان خوبی برای مسافرت است. همچنین اگر از سرمای زمستان واهمه دارید بجز اسکی به این کشور سفر ننمایید، تساقکادزور پیست اسکی رو به توسعه و مناسبی است که تنها 40 دقیقه با ایروان فاصله دارد. ماههای دی تا فروردین فصل اسکی ارمنستان است.آب و هوای ایروان خشک و کوهستانی و دارای تابستانهایی بسیار گرم می باشد. گرمای هوا در تابستان ها می تواند بیش از 40 درجه سانتی گراد باشد. ماه های آبان تا اردیبهشت بیشترین میزان بارندگی را در این شهر دارند که با میانگینی حدود 31/8 سانتی متر در سال است. زمستانها نیز بسیار سرد و رطوبت هوا بطور معمول پایین است.تور ارمنستان تور لحظه آخری در سفر بابا.
جشنواره ها
از بزرگترین جشنواره ها و اعیاد این کشور می توان جشن سال نوی مسیحی و کریسمس را نام برد .


نظرات

0 دیدگاه نوشته شده است، می توانید دیدگاه خود را بنویسید

افزودن نظر