جستجوی قیمت

بهترین شهرهای دنیا برای زندگی چه شهرهایی هستند

ترفندها - ۹ اردیبهشت ۱۳۹۹

بهترین و بدترین شهرهای دنیا برای زندگی
احتمالا شما هم شنیده اید که وین بهترین شهر دنیا برای زندگی است. اما تا به حال از خودتان پرسیده اید که چرا می گویند وین بهترین شهر دنیا برای زندگی است؟ این یک حقیقت است که این شهر اروپایی از قدیم الایام به خاطر معماری بی نظیرش، فضاهای سبز جذابش و همین طور کافی شاپ های سنتی جالبی که دارد، محبوب بوده است. اما این روزها دلایل دیگری هم هست که می توان به خاطرشان وین را بهترین شهر دنیا دانست. دوست دارید بدانید که این دلایل چه هستند و چرا وین بهترین شهر دنیاست؟ دوست دارید این را بدانید که به جز وین، چه شهرهای دیگری در لیست بهترین شهرهای دنیا برای زندگی جای گرفته اند ؟ یا اینکه دوست دارید بدانید که از آن طرف، بدترین شهرهای دنیا برای زندگی کدام شهرها هستند؟ اگر شما هم هر سوالی مشابه این سوال ها دارید، بهتر است که این مطلب را بخوانید تا پاسخ آن ها را پیدا کنید. با سفربابا همراه باشید تا به شما لیستی از بهترین و بدترین شهرهای دنیا را معرفی کنیم.


بهترین و بدترین شهرهای دنیا برای زندگیچگونه بهترین شهرهای دنیا را انتخاب کرده اند؟
جالب است که بدانید هر سال یک لیست از بهترین شهرهای دنیا برای زندگی منتشر می شود که معمولا نام 140 شهر در آن می آید. در واقع در هر سال 140 شهر به جهان معرفی می شود که به نسبت دیگر شهرهای دنیا، جای بهتری برای زندگی هستند. در این تحقیق شهرهای مختلف دنیا بر اساس 30 فاکتور کیفیتی و کمیتی ارزیابی می شوند که می توان آن ها را در 5 گروه ثبات، مراقبت های بهداشتی و پزشکی، مسائل فرهنگی و محیطی، شرایط تحصیلی و زیرساخت ها جا داد. البته درصدی که این موارد بر روی نتیجه نهایی تحقیق تاثیر می گذارند، با یکدیگر متفاوت است. یعنی مسائل مربوط به ثبات شهر 25%، مسائل مربوط به مراقبت های بهداشتی و پزشکی 20%، مسائل فرهنگی و محیطی 25%، مسائل مربوط به شرایط تحصیلی 10% و در نهایت مسائل مربوط به زیرساخت شهر 20% در این ارزیابی نقش دارند. در این تحقیق هر کدام از شهرهای دنیا از این فیلترها عبور می کنند و در نهایت یک نمره از 0 تا 100 دریافت می کنند. بر اساس این نمره، بهترین شهرهای دنیا رتبه بندی می شوند. مثلا در نتیجه آخرین تحقیق مشخص شد که سنگاپور چهلمین شهر برتر جهان برای زندگی و دبی هفتادمین شهر برتر دنیا است. اما سوال این است که اگر سنگاپور چهلمین شهر برتر دنیا و دبی هفتادمین شهر برتر دنیا هستند، پس چه شهرهایی در دنیا توانسته اند رتبه 1 تا 10 را از آن خودشان کنند!


چگونه بهترین شهرهای دنیا را انتخاب کرده اند؟بهترین شهرهای دنیا برای زندگی چه شهرهایی هستند؟
همان طور که گفته شد این تحقیق یک تحقیق سالانه است و هر سال ممکن است که ده رتبه برتر در لیست بهترین شهرهای دنیا برای زندگی تغییر کنند. اما در آخرین تحقیقی که در سال 2019 در این باره انجام شد، مشخص شد که شهرهای زیر به ترتیب بهترین شهرهای دنیا برای زندگی هستند. نکته جالبی که باید درباره بهترین شهرهای دنیا بدانید، این است که بیشتر شهرهایی که رتبه 1 تا 10 را از آن خودشان کرده اند، شهرهای اروپایی، کانادایی یا استرالیایی هستند و نکته دیگر اینکه، از بین 20 شهر برتر 8 شهر وجود دارد که همگی به اروپای شمالی متعلق هستند. در ادامه می توانید لیست بهترین شهرهای دنیا برای زندگی را مشاهده کنید.
1-وین- اتریش
2-ملبورن- استرالیا
3-سیدنی- استرالیا
4-اوساکا- ژاپن
5-کلگری- کانادا
6-ونکوور- کانادا
7-تورنتو- کانادا
8-توکیو- ژاپن
9-کپنهاگ- دانمارک
10-آدلاید- استرالیا


بهترین شهرهای دنیا برای زندگی چه شهرهایی هستندبدترین شهرهای دنیا برای زندگی کدام ها هستند؟
1-دمشق- سوریه
2-لاگوس- نیجریه
3-داکا- بنگلادش
4-طرابلس- لیبی
5-کراچی- پاکستان
6-پورت مورسبی- پاپوآ گینه نو
7-هراره- زیمبابوه
8-دوالا- کامرون
9-الجزیره- الجزایر
10-کاراکاس- ونزوئلا

نظرات

0 دیدگاه نوشته شده است، می توانید دیدگاه خود را بنویسید

افزودن نظر