جستجوی قیمت

از مرکز خرید دبی مال چه میدانید؟!

مقالات - ۲۷ آذر ۱۳۹۶

حتما با برج خلیفه دبی آشنایی دارید؛ سازه سر به فلک کشیده ای که عنوان بلندترین برج دنیا را از آن خود کرده است. ساخت برج خلیفه یکی از مهمترین و بزرگترین پروژه های امارات متحده عربی به حساب می آید و بخش های متعدد و گسترده ای هم دارد. یکی از قسمت های این پروژه عظیم، مرکز خرید دبی مال (The Dubai Mall) است که به راستی یکی از فوق العاده ترین مراکز تجاری و تفریحی در سراسر جهان به حساب می آید.مساحت مرکز خرید دبی مال که از سال 2008 تاکنون فعالیت می کند، ۱،۱۲۴،۰۰۰ مترمربع است و بیش از 1200 فروشگاه را در آن فعالیت می کنند. جالب است بدانید که در ابتدا دبی مال با 1000 فروشگاه کار خود را آغاز کرد؛ اما همه ساله بر شمار فروشگاه هایش افزوده شد و حالا این فروشگاه ها در 4 طبقه مجزا فعالیت می کنند.مزایا و امکانات این مرکز خرید آنقدر زیاد و جامع است که هر کسی را به سوی خود می کشاند. دسترسی خوب به مرکز شهر، نزدیکی به هتل های لوکس و ترانسفر با کیفیت باعث شده اند که هر مسافری، از هر نقطه از دبی با سرعت و به راحتی، به این مرکز برسد.
وجود بخش های متعدد، متنوع و منحصر به فردی از جمله آکواریوم دبی، زمین بازی یخی، بازار طلای با شکوه، سینما، رستوران های متعدد و... شور و شوق بازدید از دبی مال را زیادتر کرده اند و این گونه سلایق طیف وسیعی از مراجعان داخلی و خارجی را پوشش می دهند. دبی مال تنها یک مرکز خرید برای تهیه لباس و مایحتاج روزمره نیست؛ اینجا هزاران تفریح و فعالیت جذاب گرد هم آمده اند تا روزی شاد و به یادماندنی را برای میهمانان دبی رقم بزنند.مرکز دبی مال آنقدر در سطح جهانی مشهور شده که تا به حال جوایز و رکوردهای زیادی را از آن خود کرده است، برای مثال:
بزرگترین مرکز خرید در جهان
نزدیکترین مرکز خرید به آب نمای دبی
بزرگترین آکواریوم دنیا از نظر پنل های اکریلیک (1)
بزرگترین شیرینی فروشی جهان به وسعت 930 متر مربع
جایزه بهترین تجربه خرید از مجله گرازیا (Grazia) (2) در 29 آوریل 2010
بزرگترین صفحه نمایش دیود نورگسیل زیستیک (3) در دنیا
دارا بودن بهترین نورپردازی میان مراکز خرید سراسر جهان
جذب بیشترین مراجعه کننده در یک هفته در بین همه مراکز خرید دبی، برای مثال در سال 2009 میلادی 750،000 نفر در هفته به این مرکز رفته اند.
جذب 47 میلیون بازدیدکننده در سال 2010 و رکوردشکنی
جذب 56 میلیون بازدیدکننده در سال 2011 و باز هم رکوردشکنی
جذب بیش از 65 میلیون بازدیدکننده در سال 2012 و رکورد شکنی در سطح جهان
دبی مال فوق العاده ترین مرکز خرید دنیاست؛ اما شاید ندانید مراکز خرید دیگری هم در نقاط مختلف دنیا وجود دارند که با این مکان در حال رقابت هستند، مانند گلدن ریسورس مال (Golden Resources Mall) در چین یا ام اس سیتی ای دی اس ای شمالی (SM City North EDSA) در فیلیپین.


نظرات

0 دیدگاه نوشته شده است، می توانید دیدگاه خود را بنویسید

افزودن نظر